IVLP

Május 10-én indultam az Amerikai Egyesült Államokba. Ez eredeti tervek szerint valamikor februárban lett volna, de az elnökváltás közbeszólt. Az IVLP program keretében vagyok most itt. Nem szeretnék most hosszan mesélni a lemondás, átszervezés részleteiről, elég legyen annyi, hogy most itt vagyok. És hihetetlen izgalmas.

14-en veszünk részt ebben a csereprogramban. Az egész úgy kezdődött, hogy kaptam egy megkeresést, hogy felterjesztene a nagykövetség. Akkor még nem tudtam, mire mondok igent, de nagyon örültem.

IVLP – Technology Innovators Education in the Digital Age

14 szakember, kutató, tanár, EdTech szakember, oktatási döntéshozó 13 országból. Ehhez csapjunk hozzá még helyben naponta 4-5 megbeszélést, iskolalátogatást, amin részt veszünk. Hihetelen tudás és tapasztalat, ami már az első hét után is. Ha most mennénk haza, már azt érzem, hogy rengeteget profitáltam a programból, de még alig járunk a felénél.

Az IVLP 85 éve működik, az EdTech programja viszonylag fiatal. A program célja, hogy szakembereket a világból elhozzon az Egyesült Államokba, itt pedig helyi szakemberekkel összekösse. Ezekből izgalmas beszélgetések, hosszútávú együttműködések jöhetnek létre, ami mindenkinek nagyon hasznos.

Idén mi a programban kb. ezt az útvonalat járjuk be:

A szakmai program mellett fontos részei a programnak a kulturális programok is. Ezek során amerikai zene, kultúra, sport élméyeket gyűjthetünk. Megyünk családhoz vendégségbe, baseball meccsre, …

Mindenhol szeretettel fogadtak eddig, az EdTech területen dolgozó kollégák, szakemberek, akikkel találkoztunk, izgalmas dolgokat mutattak. Voltunk iskolákban (middle school, high school), egyetemeken, EdTech hubokban, gyűlnek a névjegykártyák, fogynak az enyémek.

DC

A fővárosban kezdtünk, ahol városnézés után eligazítások következtek. Itt mindent megtudtunk az utazással kapcsolatban. A következő napokban pedig az angol nyelvtanulással, nyelvoktatással, ISTE + ASCD, STEM, iskolarendszer működésével kapcsolatban tanultunk sokat, találkoztunk helyi szakemberekkel.

Első napokban kicsit még a jet lag beütött, s hajnalban keltem. De kihasználtam az időt és nagyokat sétáltam Washingtonban. Néhány benyomást akár a hajnali, akár esti sétákról feltettem instagramra. Bedobok ide is pár bejegyzést.

Rhode Island

Rhode Island a legkisebb állam az 52 körül. Hogy legyen összehasonlítási alap, kb akkora mint Pest megye. De az egyik leggazdagabb múlttal rendelkező állam. Bár az új főváros, Providence is szép, de Newport és a partvidék az igazán érdekes. Newport büszkélkedhet olyan dolgokkal, mint az első US Open, első zsinagóga, első repülőjárat (Newport – New York), 1930-tól 50 éven át volt otthona az Amerca’s Cup vitorlás versenynek.

Rhode Islandi tartózkodásunk alatt iskolákat és egyetemeket látogattunk. És lehetőség nyílt Bostonba is ellátogatni egy baseball meccs erejéig.

Folytatás

Következő állomás Lousville, Kentucky. A programot még nem ismerem részleteiben, de azt már megtudtam, hogy a helyi temetőben található többek között Muhammad Ali és Colonel Harlan Sanders sírja.

Majd a program alapján eldől milyen kultúrális programokra, mennyi városnézésre nyílik lehetőség.

Videoban röviden a fentiek:

Iratkozz fel, hogy elsőnek értesülj új bejegyzésekről: