Te hol keresel?

Amikor érettségi előtt álló osztályokkal dolgozom, akkor a függvénytáblázat használatának megtanulása az egyik kulcsfeladat. Hiszen egy olyan könyv, ami ott lehet náluk az érettségin és biztonságot ad. Ha nem is kell megnézni, akkor is ki tudja nyitni és megnyugszik, hogy valóban felezi az oldalt az oldalfelező merőleges. 🙂


De komolyra fordítva a szót, mindennek megvan a helye: tudni kell, hogy hol keressük, amit keresünk. A függvénytáblázat a matematikai (valamint fizikai és kémiai) összefüggésekhez nyújt segítséget, míg a Google számos egyéb területen jelenthet hasznos forrást. Azonban 2022 novemberének végén megjelent a ChatGPT és vele együtt a többi nagy nyelvi modell, amelyek jelentősen megkönnyítették a keresést és a kérdésfeltevést. Sőt, már léteznek AI-alapú keresők is, mint például a Perplexity:

És ha valami kérdésem van, akkor gyakran a ChatGPT vagy a perplexity, ahol kérdezek.


Ezzel együtt a blogom egyik máig töretlen népszerűségnek örvendő bejegyzése az oszthatósági szabályokról szól. Bár az AI megjelenése jelentősen csökkentette a forgalmat (2024-ben körülbelül 50%-os visszaesést tapasztaltam 2023-hoz képest), még mindig sokan érkeznek.

Google Analytics

És én ennek örülök. Mert vagy megtanulta mindenki a függvénytáblázatban kikeresni az oszthatósági szabályokat vagy a nagy nyelvi modelleket nyaggatják, hogy segítsenek nekik.

Iratkozz fel, hogy elsőnek értesülj új bejegyzésekről: