A kérdés a fenti képen: Mennyi 7 + 7 ÷ 7 + 7 * 7 – 7 ?
Az utolsó mondat, miszerint az emberiség 92%-a elrontja ezt az egyszerű feladatot, remélem csak erős túlzás. Tessék rácáfolni! Bízom benne, hogy 92% lesz a jó válaszok aránya.
[poll id=”2″]
Szavazzatok a fent, lássuk mi lesz az eredmény!
És akkor mindenki nullázza lenti a számlálóját! Egy másik gyöngyszem a Facebookról.
Ma biztosan használtatok legalább egy kicsit. 🙂
Comments
11 responses to “Mennyi?”
Mondjuk a blogod olvasói közönsége és az átlagemberek között valszín elég komoly az eltérés, így a 92% tévesztő itt kérdezve sosem fog összejönni 😀
Facebookon, ami már jóval bővebb merítés a tévesztési arány olyan 30-60% körül szokott lenni (ami szintén egy erős felülreprezentált minta az “elitre” vonakotzólag.
Ebből következőleg a telejes populációra vonatkoztatva nem tartom elképzelhetetlennek a 92%-os tévesztést, de tényleg meglepően soknak tűnik.
Jogos, hogy itt nem feltétlen csak az átlagemberek vannak jelen. Ennek ellenére erősnek tartom a 92%-os tévesztési arányt.
a 00 es a 08 hogy johet ki vajon?
Na jó, de ugye majd az eredményt is kiteszed és el is magyarázod, miért annyi. 🙂
Miert kellene magyarazni? Ez altalanos iskola, elso-masodik osztalyos tananyag (mi masodikban tanultunk szorzaz/osztast, nem tudom, ma mi a divat), ha jol sejtem, a trukk a muveleti sorrendben rejtkezik.
Van, akinek az általános iskola már nagyon régen volt. ilyen műveleti jeleket meg csak itt lát már nálam a blogon. 😛
Ne is mondd. Péntek délután egy negyed órát gondolkodtam azon, hogy hol rontottam el egy olyan példát, amit el se kellett volna rontani. 🙂
Most épp 91%-on áll az eredményjelző…
Ez a szokásos műveleti jelek sorrend, amibe még jómagam is – bevallom őszintén – belefutok néha. Egész egyszerűen, hiába tanultam meg, és hiába jelentkeztem anno matematikusi szakra, ha valamit az ember nem, vagy ritkán használ, elfelejti. A kisebbik kölök tavaly tanulta ezt, jó volt felidézni.
Az érdekes módon az egyből beugrott az első ilyen “teszt”-nél, hogy műveleti sorrend, de valamiért az volt bennem, hogy a szorzás/összeadás az erősebb, az osztás/kivonás a gyengébb. Persze ebbenutólag sem találok benne logikát, és már akkor volt bennem annyi, hogy gyorsan utánanézzek (szerencsére).
Felesleges tudni ezt, Google-ba bemásolva kidobja az eredményt 😉
Nyelveket se kell akkor tanulni, hiszen ott a Google Translate! 🙂